Menu

Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

- Śledztwa
Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Coraz częściej w przypadku problemów zwracamy się o pomoc do różnego rodzaju organizacji, firm czy przedsiębiorstw. Tak samo jest w przypadku, gdy potrzebujemy informacji mających nam pomóc znaleźć kogoś, zbadać czyjąś przeszłość czy udowodnić komuś winę za dane zdarzenie. Dlatego też obecnie można obserwować rozwój zawodu detektywa i powstawanie różnych agencji detektywistycznych. Każda z ofert zawiera swój własny cennik w zależności od rodzaju zlecenia do wykonania.

Należy wziąć po uwagę fakt, że zlecenie mogą realizować zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy przemieszczają się z miejsca na miejsce różnymi samochodami, mogą stosować specjalistyczny, kosztowny sprzęt. Często zlecenie może być związane z wyjazdami daleko od domu, pracą w nocy czy przebywaniem w aucie bez względu na aurę. Najczęściej potrzebne informacje lub dowody zdobywa się w wyniku pracy przez kilka, a czasem nawet kilkanaście dni.

Dodatkowo wykonanie zlecenia to końcowe podsumowanie, na które może się składać nawet kilkadziesiąt stron i gdzie znajdują się szczegółowe informacje oraz zdjęcia. Samo przygotowanie takiego sprawozdania może zająć 2-3 dni.

Ponadto zawód detektywa wiąże się ze sporym ryzykiem, gdyż zazwyczaj prowadzi się śledztwo przeciwko konkretnej osobie. Może zdarzyć się, że dana osoba będzie się chciała zemścić na detektywach.

Należy sobie także uświadomić, że wynajęcie detektywów związane jest ze sporymi kosztami. Już za 10 godzin dniówki zapłacić trzeba od 1000 zł do 1500 zł. Z kolei średnia godzina pracy detektywa to koszt 150 – 200 zł. Po wysokich cenach można od razu rozpoznać profesjonalistów, którzy dostarczą odpowiednich informacji.

Ponadto płatne s są każde działania, których wymaga dane zlecenia i są to przykładowo takie akcje jak zdobycie dowodów niewierności małżeńskiej, ustalenie ojcostwa, czyli dyskretne pobranie materiału genetycznego i test DNA to już koszt około 4 tys. zł netto.

Nawet tak błahe działanie jak ustalenie miejsca zamieszkania to wydatek rzędu 1500 zł, a wskazanie adresu zameldowania lub właściciela numeru telefonu będzie nas kosztować około 1000zł.

Należy także wziąć pod uwagę miejsce działań detektywów. Najdrożej wyceniane są usługi detektywów z takich miast jak Warszawa i Kraków.

Należy sobie uświadomić, że w Polsce licencję posiada ponad 500 detektywów, a agencji detektywistycznych istnieje około 400.

W przypadku samej porady detektywistycznej to wydatek około 500zł.

Detektyw posiada rozległą wiedzę i doświadczenie co przekłada się na ceny ustalane za konkretne zlecenie. Detektyw pomoże w sprawach dotyczących prawa cywilnego, karnego, gospodarczego i wszystkich innych sprawach. Praca detektywa jest pracochłonna i czasochłonna, czasem ryzykowna, wymagająca bycia pogotowiu. Wszystkie te elementy charakteryzujące pracę detektywa wskazują, dlaczego zawód detektywa i jego działania jest tak wysoko opłacany. Od detektywa wymaga się sporo umiejętności w tym takich jak umiejętności łączenia faktów, przewidywania i wyprzedzania zachowań osób, których dotyczy sprawa czy szukania tropów. Warto zapoznać się ze specjalizacją danego detektywa, gdyż mogą to być detektywi-ekonomiści czy detektywi-prawnicy. W internecie można wyszukać ceny za najczęściej wybierane przez Klientów usługi detektywistyczne.

Warto także samemu wybrać się do detektywa i ustalić cenę za usługę, gdyż każda usługa jest wyceniana indywidualnie na podstawie danych konkretnego przypadku i opublikowanego cennika. Ważne także jest jak skomplikowana i trudna jest zgłoszona sprawa przez klienta.

Dodaj komentarz