Menu

Ile zapłacimy za usługi detektywa?

- Problemy
Ile zapłacimy za usługi detektywa?

Usługi prywatnych detektywów czy agencji detektywistycznych oferują pełną gamę usług od przyłapania małżonka, poważne afery gospodarcze po zainstalowanie podsłuchu czy jego usunięcie. Najbardziej zwykłego człowieka interesuje fakt ile kosztuje detektyw. Przede wszystkim chcemy wiedzieć ile kosztuje detektyw, gdy chcemy śledzić niewiernego partnera, dyskretnie pobrać włos lub ślinę do badania genetycznego. Z usług detektywa korzystają nie tylko osoby prywatne, ale coraz częściej firmy i instytucje.

Istotne jest, że na rynku usług detektywistycznych wyróżnia się ok. 600 detektywów posiadających licencje i prawie 400 firm detektywistycznych. Detektyw zajmuje się wieloma sprawami, w tym poszukuje osób zaginionych, zdradzających partnerów czy sprawców przestępstw , ponadto pomaga w rozwiązaniu spraw majątkowych czy spadkowych, sprawdza wiarygodność firm, prześwietlają wspólnika przed podpisaniem z nim umowy, szuka nieuczciwej konkurencji czy ustala źródła niejasnych dochodów firm.

O tym ile kosztuje detektyw dowiadujemy się po rozmowie z detektywem, który może ustalić cenę z klientem indywidualnie. Usługi detektywa takie jak sprawdzenie pomieszczeń (fizyczne i techniczne) mające na celu wykrycie podsłuchów oraz innych urządzeń szpiegowskich kosztują 40 zł za metr kwadratowy (w zależności od powierzchni i ilości pomieszczeń do sprawdzenia) -lecz nie mniej niż 1000 zł netto, z kolei sprawdzenie samochodu pod kątem podsłuchów oraz ukrytego GPS kosztuje przeciętnie 1000 złotych, weryfikacja CV kandydata to koszt ok. 1500 złotych, badanie DNA to 1000 złotych. 1000 złotych wyniesie klienta, gdy zażąda ustalenia miejsca zamieszkania, adresu zameldowania czy właściciela numeru telefonu.

Temat ile kosztuje detektyw jest bardzo rozległy i zależy od wielu czynników w tym od doświadczenia detektywa, czasu poświęconego na daną sprawę czy też zaangażowanych środków. Stawki za usługi detektywa zależą również od miejscowości, w której wynajmujemy detektywa. Najwyższe stawki obowiązują w Warszawie i Krakowie, z kolei im mniejsze miasto, tym niższe stawki.

Podawane do powszechnej wiadomości ceny zawierają już zazwyczaj koszty, w skład których wchodzi przygotowanie umowy, sporządzenie dokładnego planu działania, wykonanie czynności przez prywatnych detektywów oraz opracowanie raportu końcowego wraz z niezbędnym w sprawach materiałem fotograficznym i nagraniami wideo. Warto pamiętać, że podana cena za jeden dzień obserwacji obejmuje 8 godzin obserwacji. Często konieczna jest wycena indywidualna po wstępnym zapoznaniu się ze sprawą. Sprawia to, że ciężko określić ile kosztuje detektyw.

Wysoko wyceniane są sprawy wymagające poszukiwania osób zaginionych(np. 7000zł netto, termin do 30 dni), ukrywających się czy porwanych.

Różnorodność cen wynika z różnych rodzajów spraw, wymagających różnie zaangażowanych środków, czasu i innych. Oferty detektywów obejmują różnego rodzaju sprawy jak sprawy rozwodowe, obserwacja osób, poszukiwanie osób, poszukiwanie mienia, ustalenia adresowe, majątkowe, sprawy spadkowe, karne, wywiad środowiskowy, wykrywanie podsłuchów, śledztwa gospodarcze, badania DNA i inne.

Dodaj komentarz