Menu

Jakie problemy spotykają na swojej drodze detektywi?

- Problemy
Jakie problemy spotykają na swojej drodze detektywi?

Wykonywanie zajęć w charakterze detektywów na pewno nie jest takie proste, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Sporo osób twierdzi, że nie ma w tym zbyt wielkiej filozofii. Taka ocena sytuacji jest jednak błędna. Mnóstwo detektywów spotyka na swojej drodze bardzo wiele problemów, przez które nie są w stanie skutecznie działać i za każdym razem doprowadzać do szczęśliwego finału. Na pewno trzeba sobie powiedzieć jasno, że detektywi wynajmowani do różnych spraw muszą mierzyć się z różnymi przeciwnościami losu, przez co ich praca jest mniej efektywna. Jakimi? Poniżej przedstawiamy kilka takich właśnie problemów.
Bardzo często detektywi muszą mierzyć się z rozhisteryzowaną rodziną, którą komentuje każdy krok ich działalności. Oczywiście, każda taka osoba chce, aby wynajęte osoby jak najszybciej doprowadziły sprawę do szczęśliwego zakończenia. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i dać działać detektywom. Niektórzy jednak nie potrafią opanować emocji – co też można zrozumieć – i wymagają od wynajętych osób natychmiastowych efektów. Detektywi – szczególnie ci z górnej półki – wiedzą jednak, jak pracować, dlatego w takich sytuacjach często muszą tracić sporo czasu na zapewnianie rodzin, że nie odpoczywają, tylko wykonują konkretne zadania.
Zdecydowanie gorszym problemem są jednak przestępcy. Detektywi nierzadko działają przeciwko gangom czy mafii. Muszą liczyć się, że któregoś dnia takie osoby będą chciały zemścić się. Wielu detektywów na pewno ma to gdzieś z tyłu głowy, chociaż oczywiście przed nikim się do tego nie przyznają. Praca detektywa nie jest jednak, na przykład, sprzedawaniem bułek w sklepie. W tej drugiej sytuacji niezadowolony klient co najwyżej może zacząć narzekać na nieświeże produkty. Tutaj sytuacja jest o wiele bardziej poważna. Detektywi często wchodzą w drogę zorganizowanym grupom przestępczym i nierzadko dostają pogróżki telefoniczne, anonimowe wiadomości itd., w których nie ma nic miłego.
Detektywi w swojej pracy często mają problem też z … policjantami. Zazwyczaj osoby wykonujące te dwa różne zawody nie do końca za sobą przepadają. Detektywi uważają, że policjanci nie przykładają się w 100% do wykonywanych obowiązków. Drudzy też ich nie cierpią. Ich zdaniem detektywi wchodzą im niepotrzebnie w drogę i uniemożliwiają skuteczne przeprowadzenie śledztwa. Niestety, aby sprawa mogła zostać rozwiązana, jedni i drudzy powinni ze sobą współpracować. Policjanci mają więcej praw, dlatego jeśli nie chcą nawiązać nici porozumienia, to często detektywi mają w pewnych kwestiach związane ręce. To dla nich kolejna przeszkoda, ponieważ mają zamiar coś zrobić, a do końca nie mogą.
Samo przeprowadzenie śledztwa też nie należy do łatwych. Trzeba często rozmawiać ze świadkami, którzy nie dość, że nie wnoszą nic do sprawy, to jeszcze mylą się w zeznaniach – często świadomie – i stawiają detektywów w trudnej sytuacji. Wielu z nich nie chce współpracować i zamiast pomagać w rozwiązaniu konkretnej zagadki, tylko w tym przeszkadzają. Jak zatem widzicie, detektyw spotyka na swojej drodze wiele przeszkód.

Dodaj komentarz