Menu

Jakie zarobki osiąga detektyw?

- Problemy
Jakie zarobki osiąga detektyw?

Usługi detektywistyczne są coraz bardziej dostępne i rozpowszechnione czy gospodarczych Korzysta się z takich usług w spawach rodzinnych, kryminalnych czy gospodarczych. Sprawia to, że wielu z obywateli zastanawia się ile zarabia detektyw. To ile zarabia detektyw zależy od wielu czynników i same agencje detektywistyczne nigdy nie określają z góry ile kosztują ich usługi.

Czynnikami wpływającymi na zarobki detektywa są stopień zaawansowania, a także poziom trudności. Zazwyczaj detektywi wyceniają koszt prowadzonej sprawy według ilości godzin pracy detektywa. Zawsze należy pamiętać, że opłata za usługi detektywa mogą wzrosnąć za sprawą kosztów za przejazdy czy dojazdy, kosztów uzyskania niektórych informacji, koszty wykonania materiałów foto-filmowych czy inne.

Dodatkowo mogą pojawić się koszty dodatkowe,które zazwyczaj są omawiane i akceptowane przez zleceniodawcę. Jednakże doświadczeni detektywi zarabiają kilka średnich pensji w miesiącu. Agencje detektywistyczne podają szacunkowe ceny, do których należy doliczyć 23% podatku VAT. Przykładowe ceny podawana są za takie czynności jak godzina pracy detektywa, za którą stawki rozciągają się od 50 do 1500 złotych za godzinę. Wyceniane są również czynności takie jak całodzienna obserwacja osoby na terenie RP( kwota około 1200 złotych za 8 godzin), badanie przeszłości wskazanej osoby(stawka od 1500 złotych), wskazanie adresu zamieszkania osoby(koszt 1500 złotych), ustalenie właściciela numeru telefonu( to koszt 1000 złotych), z kolei dostarczenie materiału do badań DNA to kwota już 3000 złotych, natomiast sprawy z zakresu regulowanego Kodeksem karnym to kwoty w granicach od 1500 złotych za dzień, a za wywiad gospodarczy zapłacimy od 150 do nawet 3000 złotych. Fakt ile zarabia detektyw pozostaje tajemnicą dla zwykłego wyjadacza chleba.

Zagadnienie ile zarabia detektyw jest niemożliwe do dokładnego określenia. Można założyć, że detektyw przyjmuje przeciętnie ok. 120 – 150 zleceń typu udowodnienie zdrady. W tej sytuacji biorąc pod uwagę najniższą stawkę(czyli 1000 złotych) można łatwo obliczyć roczny zarobek detektywa. Jednakże łatwo określić, że potencjalny petent nie może liczyć na niższą stawkę niż 1000 złotych, a dodatkowo musi się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Istotne jest oprócz podstawowych stawek fakt iloma sprawami w ciągu miesiąca może zająć się detektyw. Dopiero znając tego typu fakty można obliczyć ile zarabia detektyw. Według oficjalnych raportów miesięczne wynagrodzenie detektywa brutto znajduje się w przedziale między 3770złotych a 4790złotych. Należy pamiętać także o premiach i możliwych benefitach jak karnety na zajęcia sportowo – rekreacyjne czy służbowy samochód. Jednakże zarobki detektywa w agencji jak wszędzie zależą od pracodawcy oraz kwalifikacji. Przeciętnie zakłada się, że ile zarabia detektyw zarabia sporo ponad 5 000zł na rękę. Klient chcący korzystać z usług detektywa musi się liczyć z faktem, że cena wyznaczona na początku niekoniecznie jest równa cenie ostatecznej za wykonaną usługę.

Dodaj komentarz