Menu

Najlepsi detektywi wykorzystują najlepszy sprzęt

- Sprzęt
Najlepsi detektywi wykorzystują najlepszy sprzęt

Każdy, kto oglądał kiedyś któryś z telewizyjnych seriali o pracy detektywa wie, że Ci najlepsi używają sprzętu najwyższej klasy, nieraz tak nowoczesnego, że sami śledzeni czy obserwowani w ten sposób podejrzani nawet nie mają pojęcia o istnieniu takiego sprzętu właśnie. Można by wymieniać dziesiątki nowoczesnych urządzeń stosowanych przez najlepszych ludzi w branży, jednak my chcielibyśmy się skupić na tym, co bardzo ważne dla pracy detektywów w terenie, czyli tych, którzy wykonują obserwację.

Oczywiście, wiadomo, że podstawowym narzędziem służącym do obserwacji jest oko detektywa. Ale w pamięci ludzkiej nie zapiszemy wszystkiego tak dokładnie, żeby potem móc to odtworzyć z bardzo dobrą dokładnością. Tym czasem do tego dzisiaj najczęściej stosowana jest mini kamera, która nagrywa obraz w najwyższej możliwej jakości i umożliwia „zapamiętanie” wszystkiego, co tylko otacza detektywa używającego takiego sprzętu.

Jak sama nazwa wskazuje każda mini kamera musi być miniaturowych rozmiarów. Tylko wtedy jej używanie ma jakikolwiek sens, w innym przypadku osoba nagrywana bardzo łatwo może ją wykryć i zauważyć, co może spowodować fatalne skutki. Na szczęście każdy nowoczesny detektyw doskonale wie, jak stosować kamerę szpiegowską i gdzie ją zamontować a każda mini kamera jest tak skonstruowana, żeby nikt jej nie zauważył.

Jeżeli zastanawiacie się jak takie urządzenie wygląda, to od razu napiszmy, że nie przypomina ono w żaden sposób normalnej kamery. Jest to raczej coś na podobieństwo urządzenia do magazynowania danych, czyli popularnego pen-drive. Właśnie tego rzędu wielkości są takie minimalistyczne urządzenia nagrywające. Właściwie to każdy może sobie takie urządzenie rejestrujące kupić, to żaden problem a pełna oferta dostępna jest w Internecie. I co więcej, nie są to jakieś szczególnie drogie urządzenia, a porządna i dyskretna mini kamera to koszt rzędu kilkuset złotych. I teraz najważniejsze, przejdźmy do tego, jakie opcje są do wyboru.

Najbardziej dyskretna i najmniejsza mini kamera jest wielkości guzika od marynarki i dokładnie właśnie tak może być zamontowana. Takowa jest oczywiście najdroższa, ale jest też najlepiej opłacalna, zwłaszcza dla najlepszych agencji detektywistycznych w mieście. Usługi najlepszych detektywów nie należą do najtańszych, wobec czego też i sprzęt, którego używają jest jednym z droższych. Jeśli nie mini kamera wielkości guzika to może właśnie ta o rozmiarach pamięci masowej USB. Takie mini kamerki można zamontować z łatwością na przykład w teczkach albo marynarce czy jej rękawie. Wszędzie tam, gdzie będzie ona wyglądała na tyle niepozornie, żeby osoba obserwowana się nie zorientowała.

Jeżeli wolicie jednak coś większego, ale równie nie wykrywalnego, to możecie zakupić urządzenie w postaci żarówki, długopisu czy nawet okularów. Wszelakie tego typu urządzenia imitują zwyczajne urządzenia z tej kategorii produktów, a jednak mają wbudowaną właśnie kamerę robiącej firmy w najwyższej jakości HD. I w ten sposób właśnie przy wykorzystaniu tak nowoczesnych sprzętów pracują najlepsi polscy detektywi, dla których żadna sprawa nie stanowi żadnego problemu.

Dodaj komentarz