Menu

Praca detektywa to przede wszystkim nowoczesna technologia

- Sprzęt
Praca detektywa to przede wszystkim nowoczesna technologia

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca tajnego detektywa? W sumie trochę użyliśmy określenia typu masło maślane, bo przecież z reguły detektywi działają potajemnie i w dyskrecji. Na tym przecież polega ich praca. Detektywi zajmują się nie tylko obserwowaniem, ale przede wszystkich to raczej szpiegostwem, dzięki któremu zdobywają informacje o których w normalny sposób by się nigdy nie dowiedzieli. Ale w swojej pracy każdy detektyw korzysta z wielu różnych narzędzi ułatwiających mu pracę. Na pewno najważniejsze pośród tych narzędzi są te, które można zaliczyć do nowoczesnych technologii. To właśnie nowoczesna technologia w głównej mierze wpływa na to, że detektyw może wykonywać swoje zadania bardzo skutecznie. Jednym z najlepszych gadżetów każdego szpiega są oczywiście okulary szpiegowskie. Nie jest to żadna nowość, bo wielokrotnie mogliśmy takowe widzieć na filmach, choćby tych o słynnym agencie Jej Królewskiej Mości.

Narzędzie jest to niesamowicie przydatne i nadzwyczajnie skuteczne w zwalczaniu wszelkich przejawów przestępczości, które trzeba udowodnić w sposób niezaprzeczalny, czyli najlepiej uwieczniając wszystko na dobrej jakości filmie video. Najlepsze i najdroższe okulary szpiegowskie wyglądają identycznie jak zwyczajne okulary. Nie rzucają się w żaden sposób w oczy, nie wyglądają w ogóle na cokolwiek podejrzanego. Najlepszej jakości okulary szpiegowskie potrafią nagrywać filmy dzięki dotknięciu ich w okolicach ucha. Działają one w stu procentach intuicyjnie, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że w najbardziej oczekiwanym momencie się nie załączą.

Okulary szpiegowskie najczęściej wykorzystywane są do nagrywania filmów z udziałem osób, którym chce się udowodnić jakieś przewinienie. Mówiąc krótko, służą po prostu do rejestrowania obrazu video wraz z doskonałej jakości dźwiękiem. Taki film, nagrany za pomocą ukrytej w okularach kamery, może posłużyć jako dowód w każdej sprawie, w której tylko taki materiał może się przydać.

Większość detektywów działających na polskiej licencji ma w swoim asortymencie narzędzi do pracy właśnie okulary szpiegowskie. Co może się wydawać dziwne, ponieważ generalnie to nie można nagrywać rozmówcy bez jego zgody. Co więcej, taką zgodę trzeba mieć ustną, właśnie nagraną przez resztą nagrywanej części rozmowy. Wobec tego, właśnie zanim zacznie się kogokolwiek nagrywać to powinno się go w tej samej rozmowie, jeszcze przed jej rozpoczęciem, poprosić o zgodę na to nagrywanie. Paranoja, ale oczywiście detektywi, którzy mają na swoim wyposażeniu najwyższej klasy okulary szpiegowskie nie przejmują się tym zupełnie i na pewno nikogo o zgodę się nie pytają. Takie okulary to zupełna nowość w Polsce dostępna raptem od kilkunastu miesięcy, ale i tak zdobyła już ogromną liczbę fanów, nawet pośród użytkowników prywatnych, a nie komercyjnych, wykorzystujących takie okulary szpiegowskie do działalności gospodarczej. Jeżeli chcielibyście wcielić się w rolę profesjonalnego detektywa to spróbujcie użyć takich właśnie okularów. Po prostu załóżcie je na nos i cały świat widziany Waszymi oczyma może być od teraz nagrywany.

Dodaj komentarz