Menu

Urządzenia stosowane przez detektywów

- Sprzęt
Urządzenia stosowane przez detektywów

Dzisiejsza technologia i możliwości, jakie dają urządzenia najnowszej generacji sprawiają, że wykonywanie dzisiaj prac związanych ze śledzeniem i obserwacją ludzi stają się o wiele łatwiejsze, aniżeli w czasach, kiedy takich możliwości nikt nie miał. Praca detektywa, bo to o niej mowa, jest zdecydowanie łatwiejsza i mniej problemowa, ponieważ wykorzystuje się w niej narzędzia, jakie kilka lat temu nikomu się nawet nie śniły. Dokładniej mówiąc, a raczej pisząc, obserwacja faktów i łączenie zdarzeń w logiczną całość zostało bardzo mocno ułatwione właśnie przez technologię.

Współcześni detektywi to nie Ci, którzy jak kiedyś uganiali się za obserwowanymi osobami z lornetką i lupą. Dzisiaj pracę detektywom ułatwiają takie nowinki techniczne jak super czuły i świetnie radzący sobie w każdym otoczeniu podsłuch, który wykorzystuje się przy gromadzeniu materiałów dowodowych albo w ogóle materiałów obciążających kogoś, kto poddany jest obserwowaniu. Kiedyś, właśnie w czasach detektywów z książek kryminalnych, używano szklanki, która po przyłożeniu do ściany rzekomo ułatwiała podsłuch , jako czynność. Natomiast rzeczywiście w odległych czasach najlepszym urządzeniem do tego było tak zwane gumowe ucho, czyli po prostu nadzwyczaj wyczulone na wszelkie rozmowy ucho detektywa.

Dzisiaj podsłuch to nadzwyczaj czułe urządzenie działające oczywiście zupełnie bezprzewodowo w technologii radiowej albo innej łączności bezprzewodowej. Urządzenia te umożliwiają podsłuchiwanie rozmów w pomieszczeniach odległych nawet o kilka kilometrów od osób podsłuchiwanych. Dzięki takiej nowoczesnej technologii można zdobyć dzisiaj materiał dotyczący dowolnego człowieka. Podsłuchiwanie nie jest i nigdy nie było legalne, ale dzisiaj jest praktycznie niewykrywalne. Wystarczy jedynie napisać, że pluskwy, czyli mikrofony do podsłuchu są dzisiaj tak mikroskopijnie małe, że można schować je wszędzie. Przy czym oczywiście, ważne jest to, żeby były umieszczone jak najbliżej osób podsłuchiwanych.

Dzisiaj w pracy detektywa profesjonalny podsłuch to absolutne minimum jego wyposażenia do pracy. Nie można w żaden sposób działać w tej branży, jeżeli nie ma się właśnie takiego urządzenia. Niestety, ale samo podsłuchiwanie nie jest do końca legalne, ale powszechnie stosowane przez wszelkiego rodzaju krajowe służby specjalne, o ile w ogóle takowe w jakimś kraju istnieją. Dla detektywa to właśnie podsłuch stanowi źródło materiałów do prowadzonych przez siebie spraw. Podsłuchiwać legalnie mogą chyba licencjonowani detektywi w uzasadnionych przypadkach, ale takie fakty należałoby sobie dokładnie sprawdzić. Zresztą, przecież każdy detektyw doskonale wie, w jaki sposób może a w jaki nie może działać.

Dobrej jakości podsłuch czy raczej urządzenie podsłuchowe może kupić każdy przez Internet oraz w specjalnych sklepach związanych właśnie z branżą detektywistyczną. Wiadomo, że wszystko, co robimy bez wiedzy drugiego człowieka nie jest tak do końca etyczne. Nie mniej jednak w wielu sprawach każde działanie jest dozwolone, zwłaszcza jeśli prowadzone jest w celu, który może środki tego działania uświęcić, jak to się mówi w popularnym powiedzeniu.

Dodaj komentarz