Menu

Dlaczego kobiety są tak często porywane?

- Porwania
Dlaczego kobiety są tak często porywane?

W ostatnim czasie bardzo dużo osób ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Zazwyczaj zrozpaczeni rodzice i rodzina na początku myślą, że dana osoba szybko wróci do domu. Niestety często tak się nie dzieje. Co najgorsze – jest coraz więcej kompletnie niewyjaśnionych spraw. Często ani policja, ani prywatni detektywi czy jasnowidze nie są w stanie rozwikłać danej zagadki zaginięcia.

Tego typu zdarzenia najbardziej bulwersują opinię publiczną, która dziwi się, jak w XXI wieku można przepaść bez śladu. Częściej w niewyjaśnionych okolicznościach giną kobiety. Co jest tego przyczyną? Na pewno jedną z najpoważniejszych są porwania kobiet. Niestety żyjemy w czasach, w których są specjalne grupy przestępcze zajmujące się takimi właśnie czynnościami. Cała Polska swego czasu żyła – a niektórzy dalej to robią – sprawą Iwony Wieczorek. Młoda dziewczyna ponad pięć lat temu zniknęła. Ciała do dzisiaj nie odnaleziono. Postawiono wiele hipotez na temat tego, co mogło się wydarzyć w tamten lipcowy dzień 2010 roku. Jedną z nich jest właśnie uprowadzenie, ponieważ porwania kobiet są niestety coraz częstsze – a szczególnie, jeśli chodzi o panie ładne i młode. Motywacje przestępców są bardzo różne. Jakie z nich można wymienić?

Sądzi się, że porwania kobiet mają na celu przede wszystkim dostarczenie odpowiednio dużej ilości pań do domów publicznych zlokalizowanych w różnych częściach świata. Z tego właśnie względu na uprowadzenia bardziej narażone są panie ładne i młode. One stanowią największy kąsek dla grup przestępczych, które na co dzień zajmują się tym procederem. Zazwyczaj tacy bandyci doskonale znają się na swoim „fachu”, przez co policja jest tak bezradna. Świetnie potrafią zatuszować każdy ślad, który mógłby świadczyć o ich winie. Wskutek tego niektóre porwania kobiet są bardzo trudne do wykrycia. Kto wie, może Iwona Wieczorek też padła ofiarą takiego właśnie przestępstwa? Jeśli zabrali się za to profesjonaliści – a wiele na to wskazuje – to tak właśnie mogło być. Uprowadzone panie są wykorzystywane seksualnie w domach publicznych. Często nawet do końca nie dociera do nich, gdzie się znajdują, ponieważ są odurzane odpowiednimi specyfikami. Bandyci zabezpieczają się na wszelkie możliwe sposoby. Często też zmieniają całkowicie wygląd tym kobietom, aby nikt nigdy ich nie rozpoznał.

Nie oznacza to jednak, że porwania kobiet są wykonywane tylko w takim celu, choć przeważnie taki właśnie jest zamysł bandytów. Warto jednak wiedzieć, że tego typu uprowadzenia mogą zdarzyć się w różnych sytuacjach. Czasami porwania kobiet mają miejsce, kiedy dana pani jest wyjątkowo zamożna, albo wpływowa. Przestępcy chcą uzyskać odpowiednią kwotę gotówki za uwolnienie. To zatem oznacza, że kobiety padają też ofiarami porwań dla okupu, choć statystycznie częściej tego doświadczają panowie. Panie mogą być też łakomymi kąskami porwań dla narządów. Jeśli są młode i przede wszystkim zdrowe, to także muszą mieć się na baczności. Generalnie trzeba być ostrożnym i unikać wyludnionych miejsc czy uliczek, na których potencjalnie może dojść do takiego właśnie uprowadzenia.

Dodaj komentarz