Menu

Dlaczego tak wiele zaginionych osób nigdy się nie odnajduje?

- Porwania
Dlaczego tak wiele zaginionych osób nigdy się nie odnajduje?

Nikt z nas nie lubi oglądać wiadomości, w których jest mowa o przestępstwach. Z jednej strony takie kwestie są ciekawe i dużo ludzi śledzi je z zapartym tchem. Niestety, trzeba przede wszystkim wiedzieć, że są to dramaty wielu osób, które z dnia na dzień wkroczyły do świata, który wcześniej znały jedynie z dobrych, amerykańskich filmów sensacyjnych. Teoretycznie, mamy XXI wiek, w którym wszystko jest bardzo mocno rozwinięte. W praktyce jednak nie oznacza to, że możemy zawsze i wszędzie czuć się bezpieczni. Potwierdzają to liczne doniesienia o zaginionych osobach – szczególnie kobietach, choć mężczyzn też nie brakuje. Raz po raz oglądając wiadomości można natknąć się na informacje o takich ludziach. Wiele osób żyje tymi wydarzeniami i codziennie sprawdza nowe newsy w tej sprawie. Sporo takich ludzi zastanawia się, dlaczego dochodzi do konkretnego porwania i kto za nim stoi. Opcji jest bardzo wiele. My jednak dzisiaj postanowiliśmy napisać artykuł, w którym poruszymy kwestię zaginięć takich osób, które często już nigdy nie wracają do swoich matek, ojców, żon, mężów czy dzieci itp. Z czego wynika ten dla wszystkich bardzo bolesny fakt?
Niektórzy policjanci bagatelizują kwestie zgłaszanych zaginięć. Z jednej strony to niedopuszczalna postawa. Trzeba jednak wiedzieć, że są pewne procedury, których trzeba przestrzegać. Poza tym, sporo takich zgłoszeń to tylko fałszywe alarmy. Dużo dzieci po prostu nie wraca do domu po alkoholowej imprezie czy chce pobyć w innym miejscu. Rodzice odchodzą od zmysłów, a pociechy po kilku dniach wracają, jak gdyby nigdy nic. Dlatego też policjanci ze spokojem podchodzą do wielu takich zgłoszeń, ponieważ wiedzą, jak się to wszystko dokładnie odbywa i jak wyglądają statystyki. Jeśli jednak zaginięcia nie są przypadkowe, to bardzo często sprawa kończy się po prostu źle. Często takie osoby w ogóle się nie odnajdują, ponieważ sprawcy napadu są dokładnie przygotowani na każdą okoliczność. W takich przypadkach może nie pomóc nawet najlepsza jednostka policji czy detektywi z najwyższej półki. Niektórzy przestępcy są znakomicie zorganizowani i można powiedzieć, że na co dzień zajmują się tym „fachem”. Z tego względu, naprawdę ciężko ich rozpracować i trafić na ślad porywanych osób.
Takie zorganizowane porwania mają różne pobudki. Coraz częściej słyszy się o osobach, które zaginęły bez wieści. Wiele osób twierdzi, że te grupy handlują organami. Kobiety często są porywane do domów publicznych. Zaginione osoby są faszerowane narkotykami. Jest im całkowicie zmieniana tożsamość. Wszystko po to, aby policja ani detektywi nie trafili na ich ślad. Często takie osoby – kiedy nie są już porywaczom do niczego potrzebne – są po prostu zabijane. W związku z powyższymi argumentami, w niektórych przypadkach bardzo trudno dotrzeć do zaginionych osób, które nigdy nie wracają do swoich domów.
Są też jednak przypadki, że niektóre osoby – zgłoszone jako zaginione – świadomie wybierają takie rozwiązanie. Nie wiedzą, jak powiedzieć bliskim, że nie chcą już z nimi żyć. Wolą odejść bez pożegnania i chcą zostać uznane za zaginione. Zaczynają nowe życie z dala od rodziny i nie chcą zostać odnalezienie. Zmieniają swój wygląd, pracę, kwalifikacje. Robią wszystko, aby nikt nie trafił na ich ślad. Niektórym może wydawać się to zaskakujące, ale są właśnie takie osoby. W tych przypadkach też ciężko jest je odnaleźć, ponieważ mamy do czynienia z postacią, która w ogóle sobie tego nie życzy.

Dodaj komentarz